fot. prk24.pl
Pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem porannego „Studia Bałtyk, w rozmowie z Anną Popławską podkreślił, że w ramach rządowych programów pomocowych do firm najbardziej dotkniętych skutkami pandemii trafią dziesiątki miliardów złotych.
W skrócie
  • Marcin Porzucek mówił o rządowym wsparciu dla firm najbardziej dotkniętych skutkami pandemii.
  • Parlamentarzysta zachęca do szczepienia się na koronawirusa.
  • Polityk PiS-u skomentował odejście senatora Jacka Burego z KO do ruchu Polska2050.

Marcin Porzucek powiedział, że kwota subwencji dla mikrofirm może wynieść 18 tysięcy lub 36 tysiące złotych na pracownika: - To są pieniądze, które pozwolą przedsiębiorcom utrzymać miejsca pracy oraz funkcjonować przez najbliższe tygodnie. Musimy jeszcze trochę wytrzymać ten lockdown, abyśmy nie męczyli się z Covid-19 przez kilkanaście lat. Warto wspomnieć, że w Polsce - w porównaniu do Niemiec, Włoch czy innych krajów europejskich - obostrzenia są mniejsze.

Gość „Studia Bałtyk” zachęcił do szczepienia się na koronawirusa: - Musimy chronić siebie, swoich rodziców i dziadków. To właśnie seniorzy najpoważniej przechodzą chorobę i to oni powinni być traktowani priorytetowo.

Anna Popławska poprosiła także pilskiego posła Prawa i Sprawiedliwości o skomentowanie odejścia senatora Jacka Burego z Koalicji Obywatelskiej do ruchu Polska2050. - Szymon Hołownia zapewniał, że do końca zeszłego roku będzie miał klub parlamentarny. Nie dotrzymał jednak słowa. Wydaje się, że kilkoro parlamentarzystów, sfrustrowanych niskimi wynikami sondażowymi Platformy Obywatelskiej i Lewicy, może dołączyć do jego ugrupowania. Pan Bury mówił, że Szymon Hołownia ma program, ale zapytany o to, jakie aspekty społeczno-gospodarcze mu się w nim najbardziej podobają, nie był już w stanie wskazać żadnego konkretu - ocenił Marcin Porzucek.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./ap/rz

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Marcin Porzucek, pilski poseł PiS-u