fot. Przemysław Grabiński
Na ulicach Piły rozdawali ulotki informujące o tym, dlaczego warto się zaszczepić. Działaczom towarzyszył pilski poseł Zjednoczonej Prawicy, Grzegorz Piechowiak z Porozumienia. Jak podkreśla parlamentarzysta - szczepienia pozwolą nam szybciej wrócić do normalności.

- Jednym z warunków, aby pandemia się skończyła, jest zaszczepienie wszystkich. Ważne jest to, żeby zachęcać społeczeństwo do szczepień. Jako odpowiedzialni ludzie za nasze zdrowie i kraj, dołączamy do akcji, aby zachęcać nie tylko młode osoby, ale też te starsze - powiedział pilski poseł Zjednoczonej Prawicy, Grzegorz Piechowiak.

Akcja skierowana jest głównie do młodych, bo to oni - zdaniem działaczy Młodej Prawicy - najczęściej kwestionują konieczność zaszczepienia się. Jak mówi Jakub Marciniak - organizatorzy akcji mają argumenty, które mogą trafić do tej grupy.

- Wydaje mi się, że dla młodych osób, oprócz zdrowia ich bliskich, najważniejsza jest perspektywa powrotu do normalności - możliwość spotkania znajomych, wyjścia do restauracji, czy baru - wyjaśnił Jakub Marciniak.

Podobne akcje działacze Młodej Prawicy będą prowadzić też w innych miastach regionu.

pg/od

fot. Przemysław Grabiński

pg/od

Posłuchaj

Pilski poseł Zjednoczonej Prawicy, Grzegorz Piechowiak z Porozumienia Jakub Marciniak