fot. pixabay.com
Goście „Wieczornych spotkań” rozmawiali o tym, jak poprawnie przygotować a później uzupełnić domową apteczkę. Wśród poruszanych tematów pojawił się problem przeterminowanych leków oraz problem ze świadomym przyjmowaniem leków przez seniorów.

Lubimy mieć leki na zapas. Nie sprawdzamy daty ważności i do tego jeszcze kupujemy wszystko, co jest dostępne bez recepty. W skrajnych przypadkach w naszych domowych apteczkach mamy leki, które swoja ważność straciły nawet 6 lat temu. Potrzeba naprawdę dystansu do tego, co trzymamy w apteczkach domowych - twierdzi lekarz rodzinny Sergiusz Karżanowski.

Materiał Renaty Pacholczyk

Seniorzy ze względu na naturalne przypadłości niejednokrotnie zmuszeni są korzystać z leków. Dlatego niezmiernie ważna jest wiedza na temat ich przyjmowania i sposobu przechowywania. O tym jak wygląda świadomość oraz znajomość tych zagadnień wśród seniorów powiedział nam Ryszard Zdrojewski - prezes Instytutu Rozwoju Zrównoważonego w Koszalinie.

Materiał Tomasza Trana

Jak dobrze przygotować lub uzupełnić domową apteczkę i jak właściwie przechowywać leki? Zapytaliśmy o to rzeczniczkę Okręgowej Izby Aptekarskiej w Koszalinie Jolantę Dalke-Miś.

materiał Joanny Lejtan