fot. Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A.
Kilkadziesiąt osób zgłosiło się na specjalne turnusy, które mają pomóc w powrocie do zdrowia po koronawirusie. W zależności od potrzeb można skorzystać z wersji jedno- lub dwutygodniowej.

- Dolegliwości, które zostały po koronawirusie - niesamowite zmęczenie, problem z oddychaniem i zniszczone śluzówki - mam nadzieję, że ta rehabilitacja mi z tym pomoże - powiedział pan Kazimierz, który wciąż odczuwa skutki COVID-u.

Aby skorzystać z oferty Uzdrowiska Połczyn-Zdrój potrzebne jest zaświadczenie lekarza rodzinnego o przebyciu koronawirusa. Na miejscu każdy pacjent przechodzi badanie, które pozwala na ustalenie indywidualnego pakietu leczniczego.

- Korzystamy z surowców naturalnych, takich jak borowina i solanki. Naszych pacjentów kierujemy do specjalistów w zależności od potrzeb. Rehabilitacja ukierunkowana jest, aby dolegliwości i powikłania pozostałe po chorobie, zmniejszyć do minimum - wyjaśnił Romuald Michel, prezes uzdrowiska.

Turnusy pocovidowe w Uzdrowisku Połczyn-Zdrój są płatne. Władze placówki starają się, aby Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadził refundację pobytów.

ms/od

Czytaj więcej

Posłuchaj

Pan Kazimierz Romuald Michel, prezes uzdrowiska