Szczepienia ruszyły w szpitalu wojewódzkim. Wszystko idzie sprawnie powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Marzena Sutryk rzecznik szpitala:

- Zostali zaszczepieni m.in lekarze z oddziału urologii, chirurgii a także z kardiologii. Szczepienie odbywa się bezproblemowo i bezboleśnie. Te osoby, które już przeszły szczepienie nie narzekają na żadne dolegliwości czy skutki uboczne. Kolejne osoby będą szczepione w poniedziałek i wtorek.

Pierwszy zaszczepił się dyrektor szpitala doktor Andrzej Kondaszewski. Zrobił to w trosce o bezpieczeństwo swoje, bliskich, pracowników i pacjentów powiedziała Marzena Sutryk. Dodała, że był to też przykład dla medyków i mieszkańców:

- Dyrektor szpitala apeluje by mieszkańćy, gdy już będzie taka możliwość poddali się szczepienionom. By nie obawiali się, by decydowali się na szczepienie ze względu na bezpieczeństwo własne i swoich bliskich, a także pracowników służby zdrowia, którzy walczą z pandemią. A jednocześnie co podkreślam, szczepienie to najbardziej skuteczny sposób żebyśmy wszyscy wygrali walkę z pandemią.

 
Pierwszego dnia szczepionka została podana 25 osobom. Kolejne 50 osób zostanie zaszczepione w poniedziałek oraz we wtorek.

W czwartek Szpital ma zgłosić kolejne zapotrzebowanie na szczepionki dla personelu lecznicy. Dostawy będą realizowane w kolejnych etapach. Do tej pory, spośród pracowników Szpitala, chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 zadeklarowało ponad 40%. Rejestracja trwa. Trwają też zapisy dla pracowników jednostek medycznych spoza SWK, w tym przychodni i aptek. Termin rejestracji upływa w poniedziałek 28 grudnia.

Szpital w Koszalinie dostał 75 dawek szczepionki. Za kilka dni będą kolejne dostawy. Placówka jest wśród 72 w kraju, w których ruszyły szczepienia przeciw COVID19.

red/jr