fot. psychiatria-slupsk.pl
Placówce wygasa umowa najmu lokalu w Centrum Zdrowia Psychicznego. Od 2 lat trwają rozmowy stowarzyszenia prowadzącego ŚDS z władzami miasta w sprawie przekazania budynku po IV LO przy ulicy Grottgera 13 lub po Gimnazjum nr 4 przy ulicy Banacha 17

Szkołę przy ul. Banacha oddano Słupskiemu Ośrodkowi Kultury, a w dawnym LO, władze Słupska chcą umieścić Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

-Takie rozmowy z przedstawicielami miasta toczą się od dwóch lat. Pomysł przeprowadzki na ul. Grottgera jest konsekwentnie „torpedowany”. Urzędnicy czynią pewne starania, natomiast wszystko, co nam proponują, jest nie do przyjęcia. Swego czasu zwiedzaliśmy pusty budynek po Ekonomiku przy ul. Partyzantów tj. nieruchomość znajdująca się w rejestrze zabytków. Żaden konserwator nie zgodzi się na to, żeby przystawić do tego budynku zewnętrzną windę. Schody są strome, budynek wymaga nakładów finansowych - powiedział Przemysław Laskowski z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. - Chcemy zawalczyć raz jeszcze o budynek przy ul. Grottgera, bo jak słyszymy propozycję, żebyśmy wynajmowali puste boxy w galerii handlowej to się włos na głowie jeży - dodał.

Władze miasta podkreślają, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły: - Jesteśmy w stałym kontakcie ze stowarzyszeniem i proponujemy różnego rodzaju lokale. Myślę, że te propozycje są korzystne. Stowarzyszenie odnalazłoby się w proponowanych lokalizacjach. Jeśli chodzi o konkretne miejsce, przy ulicy Grottgera to wszyscy wiemy, że miasto ma już pewne plany dotyczące tego budynku. Myślę, że zostaniemy przy swoim pomyśle dotyczącym zagospodarowania tej nieruchomości - wyjaśniła Monika Rapacewicz, rzecznik Urzędu Miasta w Słupsku.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną prowadzi II ŚDS przy ul. Obrońców Wybrzeża i Warsztaty Terapii Zajęciowe przy ul. Długosza.

el/mw

Posłuchaj

materiał Edyty Lubiak