fot. pixabay.com
Święta Bożego Narodzenia zawsze są okresem wyjątkowo trudnym dla osób samotnych. Do tej pory mieli oni okazję brać udział w specjalnie przygotowanych dla nich spotkaniach. W tym roku, ze względu na pandemie, wiele z nich się nie odbędzie. Wolontariusze z regionu nie poddają się jednak, o swoich planach opowiedzieli na antenie Radia Koszalin

- W tym roku ze względu na pandemię spotkania wigilijne dla potrzebujących osób nie odbędą w tradycyjnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby samotne, ubogie i potrzebujące nie mogą liczyć na świąteczną pomoc - powiedział o planowanych działaniach w Koszalinie i w Słupsk, ks. Tomasz Roda - dyr. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Materiał Arkadiusza Wilmana

Stefan Romencki w Koszalinie znany jest z różnego rodzaju akcji charytatywnych, a zwłaszcza przed świętami. W tym roku w związku z pandemią nie odbędzie się tradycyjna wigilia, ale społecznik przygotował inne niespodzianki.

Materiał Anny Winnickiej

Z powodu pandemii pracodawcy rezygnują ze świątecznych spotkań. Wzrósł natomiast odsetek firm, które stawiają na inne inicjatywy świąteczne - wynika z badania Instytutu Badawczego Randstad. W jaki sposób przedsiębiorcy rekompensują swoim pracownikom brak firmowych wigilii , jak wynagradzają ich pracę? - o tym opowiedział Mateusz Żydek.

Materiał Tomasza Trana