fot. Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A.
Uzdrowisko w Połczynie-Zdroju, chcąc pomóc ozdrowieńcom w powrocie do codzienności, przygotowało ofertę rehabilitacyjną. Chętni mogą się już zgłaszać.

Zajęcia realizowane są pod okiem specjalistów, tj.: lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologa, dietetyka i terapeuty zajęciowego. - Dla pacjentów przygotowaliśmy cztery zabiegi lecznicze w ciągu dnia. Rehabilitacja jest starannie dobierana do kuracjusza. Każdy chorobę przechodził inaczej, dlatego pacjent musi być traktowany indywidualnie - powiedział Romuald Michel, Prezes Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A.

Jak się okazuje, wyzwaniem jest zachęcenie do udziału w rehabilitacji. - Największym problemem jest dla nas pokonanie bariery nieufności ze strony przyszłych pacjentów. Jest bowiem wiele osób, które chciałyby skorzystać z naszej oferty rehabilitacyjnej, ale boją się ponownego zakażenia. Strach przed COVID-19 jest ogromny, natomiast z doświadczenia wiemy, że możliwość ponownego zakażenia jest minimalna. Ozdrowieńcy nie są źródłem zakażeń - stwierdził Michel.

- Dokładamy wszelkich starań, aby zachować właściwe warunki sanitarne i utrzymać wymagany reżim: uzdrowisko jest regularnie sprzątane, powierzchnie wspólne są dezynfekowane, a nasz personel jest odpowiednio zabezpieczony i wykwalifikowany do tego, by świadczyć bezpieczną rehabilitację - wyjaśnił Michel.

Do programu mogą zgłaszać się wszystkie osoby, które chorowały na COVID-19. Projekt jest płatny, a jego koszt jest dostosowany m.in. do długości pobytu w Uzdrowisku. Szczegóły można znaleźć na stronie Uzdrowiska Połczyn: https://uzdrowisko-polczyn.pl/


red./aś