fot. pixabay.com
Przedsiębiorcy obawiają się o swoją działalność. W Zachodniopomorskiem sparaliżowane są branże m.in.: transportowe, logistyczne, rozrywkowe, eventowe, koncertowe, sportowe, gastronomiczne, hotelarskie i turystyczne.

Okazuje się, że co czwartej firmie wystarczy pieniędzy zaledwie na miesiące - podkreśla Halina Kochalska z przedsiębiorstwa badającego sytuację polskich przedsiębiorstw.

materiał Renaty Pacholczyk

Jak radzi sobie w dobie pandemii mały i średni biznes w regionie? Z jakimi trudnościami borykają się przedsiębiorcy i jakie panują wśród nich nastroje ? O to zapytaliśmy Romana Biłasa, prezesa Północnej Izby Gospodarczej.

materiał Tomasza Trana

Rafał Lorenz, właściciel jednej z koszalińskich restauracji, najbardziej narzeka na brak informacji oraz braku pomysłu na to, jak gastronomia ma funkcjonować w dobie pandemii.

materiał Anny Winnickiej

Robert Bodendorf jest przedsiębiorcą od ponad 20 lat . Prowadzi firmę właścicielem informatyczną. Jest także prezesem Zachodniopomorskiego Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Branża, w której działa, przechodzi pandemię „suchą nogą”. Zauważa jednak, że nie wszyscy mali i średni przedsiębiorcy równie dobrze radzą sobie w ostatnich miesiącach.

materiał Renaty Pacholczyk

„Dziesiątka dla MŚP” to zbiór przedstawionych rządowi postulatów, których wprowadzenie ma pomóc polskim firmom nie tylko w czasie pandemii. Jak powstała i co zawiera? O to zapytaliśmy rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adama Abramowicza.

materiał Joanny Lejtan