Z powodu pandemii nad Bałtykiem nie ma turystów, a działające całorocznie lokale mogą sprzedawać tylko „na wynos”.

W pomoc gastronomii zaangażowała się gmina Mielno. Tu powstaje specjalny internetowy katalog lokalnych restauratorów, który będzie promowany w mediach społecznościowych.

Akcja „wspieramy gastronomię” trwa także w gminie Ustronie Morskie.

- Będziemy reklamować firmy na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych - poinformował Robert Lipiński w Urzędu Gminy w Ustroniu Morskim

Ustroński samorząd zachęca także przedsiębiorców do udziału w bezpłatnych szkoleniach i przekazuje im informacje o takich wydarzeniach.

Inny pomysł na pomaganie ma Darłowo. Samorząd ufundował specjalne vouchery na posiłki u miejscowych restauratorów. Otrzymać je można za aktywne wspieranie lokalnych gastronomików w mediach społecznościowych.

- Urząd nie będzie miał wpływu na to, kto wygra voucher o wartości 150 złotych. Wyboru dokonają restauratorzy na podstawie najciekawszej opinii o ich własnym lokalu - tłumaczy Artur Wejherowski z darłowskiego urzędu miasta.

Akcja ma potrwać do 29 listopada. Do tego dnia, zgodnie z decyzją rządu, gastronomicy nie mogą przyjmować gości w swoich lokalach, mogą prowadzić sprzedaż tylko „na dowóz” lub „na wynos”.

ap/rz

Posłuchaj

Robert Lipiński Artur Wejherowski