Jak w każdą sobotę poruszamy tematy ważne dla miasta i regionu. Rozmawiamy o kulturze, sporcie, zdrowiu, polityce i sprawach społecznych.

„Studio Kołobrzeg” rozpoczynamy tradycyjnie od powtórki magazynu „Na zdrowie”, w którym podolog Beata Orłowska radzi, jak pielęgnować stopy i jak radzić sobie z dolegliwościami pojawiającymi się szczególnie jesienią.

„Na zdrowie”

O kolejnych meandrach i kulturze językowej w „Radiowym Dobrym Słowniku” rozmawiamy z dr. Sebastianem Żurowskim z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

„Radiowy Dobry Słownik”

Wyczynowe przeciąganie liny było kiedyś sportem olimpijskim. Być może wkrótce znowu powróci na olimpijskie areny. W panelu sportowym rozmawiamy z prezesem Polskiego Związku Przeciągania Liny Dariuszem Bajkowski oraz instruktorką Karoliną Pałaszewską.

panel sportowy

Rozmawialiśmy także z Jolantą Sosnowską, autorką 4-tomowego dzieła „Hetman Chrystusa” poświęconego Janowi Pawłowi II.

rozmowa z Jolantą Sosnowską

Liliana Łosiak, polonistka prowadząca spotkania z pisarzami w kołobrzeskiej bibliotece opowie o spotkaniu z pisarką i lekarzem neurologiem Ałbeną Grabowską.

rozmowa z Lilianą Łosiak

Przewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg Piotr Lewandowski kilka dni temu opuścił Platformę Obywatelską. Dołączył do klubu radnych Nowy Kołobrzeg. Rozmawiamy o przyczynach tej decyzji i ewentualnych jej następstwach.

rozmowa z Piotrem Lewandowskim

Prosto z Warszawy telefoniczna rozmowa z posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem o przyjętych przez Sejm nowych przepisach w walce naszego państwa z koronawirusem.

rozmowa z Czesławem Hocem

Na zakończenie audycji - refleksja psycholog Marty Ustianowskiej i apel do nas wszystkich o wzięcie współodpowiedzialności za zdrowie i życie własne i innych w dobie pandemii przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

rozmowa z Martą Ustianowską