fot. pixabay.com
Siedem zachodniopomorskich instytucji pozarządowych otrzyma dofinansowanie w ramach programu: „Współpraca wojewody z podmiotami niepublicznymi działającymi w zakresie pomocy społecznej oraz przeciwdziałania HIV/AIDS na 2020”.

W wyniku podpisanych dziś przez wojewodę zachodniopomorskiego umów, organizacje pozarządowe otrzymają wsparcie na działania na rzecz osób bezdomnych i niepełnosprawnych. 

- W przypadku organizacji współpracujących z osobami bezdomnymi, pieniądze z budżetu państwa zostaną przeznaczone m.in. na poprawę standardów w placówkach i ich doposażenie, a także na zabezpieczenie osób bezdomnych w odzież przed sezonem jesienno-zimowym oraz zapewnienie posiłków dla potrzebujących - powiedział wojewoda Tomasz Hinc.
 
Jak dodał, pieniądze zostaną także przeznaczone na rzecz organizacji działających na rzecz niepełnosprawnych - na organizację zajęć prowadzonych metodą integracji sensorycznej, zajęcia integracyjne, zajęcia rozwijające umiejętności życia codziennego, dogoterapię, arteterapię: - Te działania organizacji pozarządowych są dla osób niepełnosprawnych dużym wsparciem. Pomagają w nauce oraz rozwijaniu kompetencji społecznych i zawodowych, co zwiększa ich samodzielność w codziennym życiu.

Dofinansowanie otrzymają:
  • Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej,
  • Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie,
  • Stowarzyszenie TEEN CHALLENGE Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Białogardzie,
  • Stowarzyszenie Solidarni Plus, Ośrodek Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjny w Darżewie,
  • Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo "Tęcza" w Szczecinie,
  • Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Radość z Życia", z siedzibą w Gudowie,
  • Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie.
red./rż