fot. PWSZ w Koszalinie
Politechnika rusza z zajęciami stacjonarnymi, a Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa ze zdalnymi i praktykami w uczelni.

Jak powiedział profesor Tomasz Królikowski, prorektor Politechniki Koszalińskiej do spraw studenckich, zajęcia będą odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego: - Liczba osób w grupach zostanie zmniejszona. W laboratoriach do stanowiska będą przypisane maksymalnie dwie osoby.

Dodał, że przygotowano środki do dezynfekcji i będzie obowiązek noszenia maseczek w niektórych miejscach: - Dozowniki z płynem do dezynfekcji będą w każdej sali. Studenci muszą zaopatrzyć się w maseczki. Nauczycieli akademicki wyposażyliśmy w przyłbice.

Doktor Jan Kuriata, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie powiedział, że zajęcia w uczelni będą odbywać się w formie zdalnej. Dodał, że wyjątek stanowią  praktyki: - Ze względów bezpieczeństwa zajęcia teoretyczne będą odbywały się w formie zdalnej. Praktyki będą w uczelni, ponieważ mamy odpowiednio przygotowane pracownie.

Poinformował, że dla studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego uczelnia stara się o zorganizowanie praktyk w szpitalach: - Rozmawiamy z przedstawicielami szpitali w Sławnie, Kołobrzegu oraz Szczecinku.

Obydwie uczelnie gotowe są do prowadzenia zajęć w modelu mieszanym. Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego na Politechnice Politechnice Koszalińskiej odbędzie się 1 października, a w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej 15 października.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma wydać wytyczne dotyczące nowego roku akademickiego.

ak/rż

Posłuchaj

prof. Tomasz Królikowski, prorektor Politechniki Koszalińskiej ds. studenckich dr Jan Kuriata, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie