fot. Mateusz Sienkiewicz
Mięso, kasze oraz warzywa, które posłużą do przygotowania karmy dla psów i kotów, przekazali dziś szczecineccy wolontariusze.

To nie koniec działań na rzecz szczecineckiego schroniska. Rusza zbiórka, która będzie się odbywała w trzech punktach w Szczecinku i w jednym w Bornem Sulinowie.

- Schronisko znajduje się na uboczu miasta i nie jest łatwo tu się dostać lub niektórzy nie chcieliby do nasz przyjechać z jednym produktem, dlatego zapraszamy do dzielenia się w taki sposób swoimi produktami i zakupami. Chcemy, by była to długotrwała akcja na rzecz schroniska - mówi Monika Dołębska.

Aneta Błaszczyk, kierownik Schroniska dla Zwierząt jest bardzo zadowolona z takiego wsparcia. Jak podkreśla, potrzebna jest każda ilość tego typu produktów: - Zawsze będziemy potrzebować suchej karmy dla psów i kotów, witamin i suplementów, szamponów i preparatów na pchły czy żwirku dla kotów.

Wolontariusze chcą zebrać także stałą grupę mieszkańców Szczecinka, którzy regularnie będą odwiedzać schronisko i wyprowadzać na spacer bezdomne psy.

ms/rż

Posłuchaj

Monika Dołębska Aneta Błaszczyk