fot. prk24.pl
Senator Platformy Obywatelskiej, który w środę był gościem porannego „Studia Bałtyk”, podkreślił, że wprawdzie Rafał Trzaskowski przegrał wybory, ale potrafił zmobilizować wokół siebie bardzo duży elektorat.

- Liczyliśmy na wygraną Rafała Trzaskowskiego. Jednak mimo przegranej, wychodzimy z tych wyborów wzmocnieni. Widać w społeczeństwie wielki entuzjazm. 10 milionów obywateli, którzy brali udział w wyborach, zagłosowało za zmianą. To dla nas mobilizujące i jestem przekonany, że teraz opozycja będzie działać wspólne. Będziemy też rozliczali PiS i prezydenta Dudę z tych wszystkich obietnic, które w ostatnich tygodniach padły - powiedział Kazimierz Kleina.

Zapytany o przyczyny przegranej Rafała Trzaskowskiego senator PO stwierdził: - O wygraną było bardzo trudno, ponieważ w kampanię włączyły się wszystkie rządowe instytucje i media publiczne. Polityk dodał, że przed drugą turą wyborów pozostali kandydaci opozycji powinni bardziej wprost wesprzeć kandydata Platformy Obywatelskiej.

Rozmowa w porannym „Studiu Bałtyk” dotyczyła także prac parlamentu nad bonem turystycznym. - Bon turystyczny miał być dla PiS-u tylko kolejnym sposobem na przekupienie społeczeństwa. On nie ma żadnego związku z branżą turystyczną. Jej sytuacja jest bowiem dramatyczna teraz, a bon ma być wykorzystany do 2022 roku. Nawet jeżeli zostanie on wprowadzony w życie w sierpniu, to i tak będzie to za późno, bo większość osób planuje wakacyjny odpoczynek wcześniej.

Senator odniósł się również m.in. do medialnych pogłosek o ewentualnych zmianach w kierownictwie jego ugrupowania.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Kazimierzem Kleiną