fot. UM Słupsk
Do 17 lipca w Urzędzie Miejskim w Słupsku można dowiedzieć się, co zaliczamy do bioodpadów. Podczas wizyty w ratuszu można również bezpłatnie otrzymać pakiet 20 worków kompostowalnych o pojemności 10 litrów.

- Od niedawna zobowiązani jesteśmy do całkowitej segregacji odpadów komunalnych. Mieszkańcy Słupska bardzo dobrze radzą sobie z sortowaniem śmieci. Problem mają z tzw. odpadami BIO - powiedział wiceprezydent Słupska Marek Goliński. - Mieszkańcy domów jednorodzinnych otrzymali brązowe pojemniki z napisem BIO. Nie wszyscy potrafią segregować tego typu odpady. Dlatego zapraszam chętne osoby do spotkań informacyjnych – dodał wiceprezydent.

Szczegółowe informacje na temat bioodpadów oraz bezpłatne pakiety worków można otrzymać w Referacie Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego w Słupsku (pokój 207). Do słupszczan trafiło ponad 5 tysięcy pojemników na odpady biodegradowalne, do których powinni wrzucać odpady organiczne, ulegające naturalnemu rozkładowi.

Mieszkańcy nieruchomości jednorodzinnych, którzy chcą kompostować odpady biodegradowalne w przydomowym kompostowniku, uzyskają zniżkę w opłacie za gospodarowanie nimi.

jż/od