fot. Jacek Żukowski
W pierwszym etapie rekrutacji złożono 1870 wniosków. Największym zainteresowaniem wśród szkół prowadzonych przez miasto cieszą się: V Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych.

- Przygotowaliśmy prawie trzy i pół tysiąca miejsc w naszych szkołach ponadpodstawowych dla uczniów ze Słupska i z powiatu. Nie każdy uczeń dostanie się jednak do tej klasy, o której marzy, ale na pewno do jakiejś słupskiej szkoły zostanie przyjęty. Największym zainteresowaniem cieszy się klasa europejska, gdzie ma jedno miejsce przypada średnio 2,75 ucznia - mówi Marta Makuch, wiceprezydent Słupska.

Profile, które cieszą się największym zainteresowaniem: technik programista (Elektryk), technik informatyk (Elektryk), technik fotografii i multimediów (Drzewniak) i technik pojazdów samochodowych.

W kolejnym etapy rekrutacji, który będzie trwał od 31 lipca do 4 sierpnia, uczniowie muszą uzupełnić wniosek o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną podane do publicznej wiadomości 19 sierpnia.

jż/ar

Posłuchaj

Marta Makuch, wiceprezydent Słupska