fot. prk24.pl
Wyremontowano pomieszczenia pracowni mammografii oraz zakupiono m.in. sprzęt komputerowy, drukarki oraz meble.

Jak podkreśliła dr Hanna Symonowicz, dr Hanna Symonowicz, koordynator oddziału onkologii i chemioterapii, pracownia już przyjmuje pacjentów: - Zapraszamy wszystkie panie do badań. Na raka piersi rocznie choruje od 16 do 18 tysięcy kobiet, z czego jedna trzecia pacjentów umiera. Ta pracownia ma służyć do wykrycia choroby we wczesnym etapie, co pozwoli na jej wyleczenie.

Dr Andrzej Kondaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie poinformował, że zakupiono cyfrowy mammograf: - To bardzo nowoczesny mammograf, który umożliwi precyzyjną diagnostykę zmian patologicznych w sutku. Będzie można stworzyć trójwymiarowy obraz, dzięki któremu będziemy mogli ocenić lepiej sytuację. Badanie będzie też bardziej komfortowe dla kobiet.

Dodał, że kosztował ponad 544 tysiące złotych, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia wyniosło ponad 340 tysiące złotych, a z fundacji „Pokonać raka” - 82 tysiące złotych.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie pozyskał środki na zakup mammografu cyfrowego w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób.

red./rż

Posłuchaj

dr Hanna Symonowicz, koordynator oddziału onkologii i chemioterapii dr Andrzej Kondaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie