Fot. wikipedia
Poseł Konfederacji Wolność i Niepodległość, który we wtorek był gościem porannego „Studia Bałtyk”, zaznaczył jednak że liczy na udział w drugiej turze kandydata Konfederacji i jego zwycięstwo dwa tygodnie później.

- Nie wyobrażam sobie, aby Krzysztof Bosak i Konfederacja poparli w drugiej turze Dudę lub Trzaskowskiego, jeżeli oczywiście akurat oni weszliby do niej. Jesteśmy partią, która pokazuje, że zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatelska oszukali Polaków w zakresie realizacji ich programów wyborczych - powiedział Artur Dziambor. - My jesteśmy partią wolnościową. Platforma Obywatelska tymczasem wszystkim opowiadała, że jest wolnościowa, a wprowadzała socjalizm i bardzo złe rozwiązania dla gospodarki, np. podwyżkę VAT-u lub poniesienie wieku emerytalnego. Prawo i Sprawiedliwość tymczasem przekonywało, że jest partią patriotyczną i nie będzie krzywdziło nas różnymi dziwacznymi rozwiązaniami gospodarczymi. Okazuje się jednak, że ta „dumna polityka międzynarodowa” w ich wykonaniu nie jest uprawiana tak, jak byśmy chcieli. A ich jedynym rozwiązaniem w zakresie gospodarki jest obsypywanie konkretnych grup wyborczych programami socjalnymi, które psują gospodarkę - dodał.

Aleksandra Kupczyk zapytała polityka także o m.in.: planowane działania, które mogą zwiększyć poparcie dla Krzysztofa Bosaka, ocenę kampanii wyborczej, oraz o zapowiadaną nowelizację budżetu państwa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/ar

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Arturem Dziamborem