fot. ms.gov.pl
Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła mężczyźnie kolejne dwa zarzuty dokonania zabójstw. Jak poinformowała, trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego w celu wszechstronnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

Jak dotychczas ustaliła prokuratura, podejrzany w sprawie mężczyzna, który usłyszał zarzuty między innymi dotyczące przywłaszczenia mienia poszkodowanej oraz zamordowania jej w czerwcu tego roku, utrzymywał w przeszłości kontakty również z dwiema innymi kobietami - także zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach.


Jak dodała prokuratura, ich zaginięcia miały związek z niekorzystnym rozporządzeniem mieniem na rzecz podejrzanego, zgromadzone dowody pozwoliły na ujawnienie dwóch kolejnych ukrytych ciał obu poszukiwanych pokrzywdzonych.

Jak zaznaczyła prokuratura, zebrany w ostatnim czasie materiał dowodowy wykazał, że również dwie pozostałe poszukiwane kobiety na terenie gminy Kołobrzeg padły ofiarami zabójstwa tego samego mężczyzny - pierwsza wiosną 2016 roku, a druga - w październiku 2018 roku.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

szczecin.po.gov.pl/red.

Czytaj więcej