fot. Marcin Prusak
Informacje i fotografie osób z podziemia niepodległościowego okresu II wojny światowej zabrał gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

- Świadomość istnienia Polskiego Państwa Podziemnego wśród Polaków nadal nie jest duża - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Daniel Sieczkowski z gdańskiego oddziału IPN. - Mimo że my - jako Instytut Pamięci Narodowej - robimy wszystko co możemy, żeby wyniki badań, czy opracowania naukowe, które tworzą nasi koledzy przekazywać opinii publicznej, to tej wiedzy w przestrzeni publicznej wciąż jest za mało - dodał.

Piotr Müller, słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości i rzecznik rządu uważa, że aby dotrzeć z wiedzą do młodych odbiorców trzeba szukać nowoczesnych form prezentacji danych historycznych: - Budowanie tożsamości historycznej jest bardzo ważne. Takie atrakcyjne formy są lepsze niż same wykłady. Ale dzisiaj to łączymy, bo są i wykład, i wystawa.

Wystawę „Polska Walcząca” w budynku „Humanika” przy ul. Arciszewskiego w Słupsku będzie można zobaczyć przez dwa tygodnie.

mp/jż/ar

fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak

Posłuchaj

Daniel Sieczkowski z gdańskiego oddziału IPN Piotr Müller, słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości i rzecznik rządu