fot. prk24.pl
Według wstępnych wyników PiS zdobył 239 sejmowych mandatów. W rozmowie z Polskim Radiem Koszalin wiceszef MSWiA i koszaliński poseł PiS zwrócił uwagę, że żadna partia po czterech latach rządów nie zdobyła tylu miejsc w Sejmie.

- Prawo i Sprawiedliwość uzyskało lepszy niż 4 lata temu wynik. Wszystko wskazuje, że będziemy mieli samodzielną większość. To naprawdę wielki sukces Prawa i Sprawiedliwości, także w naszym regionie.To historyczne zwycięstwo - Prawo i Sprawiedliwość pierwszy raz wygrało w okręgu koszalińskim, zdobywając ponad 100 tysięcy głosów - podkreślił Paweł Szefernaker.

Wiceminister odniósł się do wypowiedzi prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że zwycięstwo skłania partię rządzącą do wyciągnięcia wniosków, dlaczego wielu wyborców nie poparło rządów Zjednoczonej Prawicy i oddało głos na inne komitety wyborcze: - Przed nami realizacja, tego wszystkiego, co obiecaliśmy mieszkańcom regionu oraz kontynuacja tych wszystkich inwestycji, które realizujemy tu od 4 lat. To, co powiedziałem podczas kampanii, powtarzam też dziś - zapraszam wszystkich, którzy chcą współpracować ze mną i z Prawem i Sprawiedliwością, bo jest jeszcze sporo do zrobienia w naszym regionie.

Polityk zaznaczył, że należy poczekać na ostateczne wyniki wyborów.

Ogłoszenia wyników wyborów parlamentarnych można się spodziewać nie wcześniej niż w poniedziałek późnym wieczorem albo we wtorek.

ak/ar