fot. Adam Guz/KPRM
Przyjęcie dokumentu rządowego przez radę ministrów planowane jest na przełomie września i października. 115 mln złotych zostanie przeznaczonych na dofinansowanie budów szkół, przedszkoli, dróg, czy infrastruktury sportowej.

- Program został wpisany już do wykazu prac legislacyjnych rządu, co oznacza, że niebawem zajmie się nim rada ministrów - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Piotr Müller, rzecznik rządu oraz poseł z Pomorza. - Cieszę się, że zarówno ministrowie, jak i samorządowcy, zaangażowali się w koordynowany przeze mnie projekt. To dzięki wspólnej pracy oraz wsparciu pana premiera uda się uchwalić program jeszcze w tej kadencji - dodał.

W tej kwestii wypowiedział się również prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas niedawnej konwencji partii w Słupsku: - Mamy w Słupsku ostatnio takie inicjatywy, jak przygotowanie programu rekompensacyjnego związanego z tarczą antyrakietową, za co bezpośrednio odpowiada minister Müller. On to zorganizował i sądzę też, że przekonywał premiera, bo jest jego bliskim współpracownikiem, żeby te 115 mln zostało przyznane

Piotr Müller zainicjował i koordynuje rządowe prace nad wieloletnim programem rozwoju regionu słupskiego. Na początku sierpnia zapowiedział 90 mln złotych na ten cel. Po pierwszych tygodniach rządowych prac nad odpowiednią uchwałą ogłosił, że budżet na cały program wyniesie aż 115 mln złotych.

- Zwiększenie nakładów z 90 do 115 mln pozwoli przede wszystkim, aby wszystkie gminy, powiat oraz miasto Słupsk mogły zrealizować swoje zadania wyznaczone w programie rekompensat - podkreślał poseł ziemi słupskiej jeszcze w sierpniu podczas Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Słupskiego.

Do współpracy nad rządową uchwałą Müller zaprosił samorządowców, aby wypracować projekt jak najlepszy z perspektywy mieszkańców ziemi słupskiej. W ramach programu rekompensat przewidziane są również pieniądze o charakterze partycypacyjnym i to mieszkańcy wybiorą projekty, które zostaną za nie zrealizowane.

jż/ar