fot. Sebastian Ferens
W ostatnim czasie ilość tych odpadów pozostawianych przez słupszczan wzrosła o połowę. Niestety, nie wszyscy mieszkańcy przestrzegają zasad i harmonogramów segregowania tej grupy śmieci, więc na śmietnikach leżą porzucone szafy, kanapy, krzesła itp.

Karolina Turska z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku przypomniała na antenie Radia Słupsk, jakie odpady zaliczają się do tej kategorii i gdzie mieszkańcy mogą je zostawić: - To m.in. meble, materace, kołdry oraz duże zabawki. Przypominam, że sprzęt RTV i AGD to inny rodzaj śmieci. Słupszczanie mogą samodzielnie dostarczyć różnego rodzaju odpady do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Usługa odbioru jest darmowa. Nie ma też limitów dostarczanych śmieci, poza odpadami budowlanymi oraz zużytymi oponami. Właściciel nieruchomości raz w roku bez dodatkowych kosztów może oddać metr sześcienny odpadów budowlanych, a posiadacz pojazdu - osiem zużytych opon.

Gość Radia Słupsk przypomniała również, że słupskie PGK prowadzi także również zbiorki objazdowe: - Przyjeżdżamy pod dane adresy według wcześniej ustalonego harmonogramu, który można znaleźć na naszej stronie internetowej: pgkslupsk.pl. Proszę o pozostawianie odpadów wielkogabarytowych przy śmietnikach dzień przed planowanym odbiorem, najlepiej wieczorem.

Na terenie Słupska znajdują się dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych - przy ulicy Bałtyckiej 11 A oraz Szczecińskiej 112. Mieszkańcy mogą przywozić odpady od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-18.00 oraz w soboty, między 07:00 a 15:00.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa