fot. Jarosław Ryfun/Polskie Radio Koszalin
Ze względu na obfite opady śniegu drogowcy mają sporo pracy. Na ulice Koszalina wyjechało kilkadziesiąt sztuk sprzętu. IMGW wydał natomiast ostrzeżenia przed przymrozkami. Temperatura na Pomorzu może spać nawet do minus czterech stopni Celsjusza.

Koszalińscy drogowcy mają sporo pracy. Na ulice miasta wyjechało już kilkadziesiąt sztuk sprzętu. Odśnieżane są główne i osiedlowe ulice, chodniki, przystanki autobusowe oraz przejścia dla pieszych.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności. Utrudnienia w Koszalinie już są na ulicy Gdańskiej. Ze względu na opady śniegu jezdnia jest zablokowana przez ciężarówki. Do wypadku doszło natomiast na drodze S6. W okolicy węzła Dobre dachował bus.

W środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed opadami śniegu i przymrozkami. „W nocy zachmurzenie będzie duże, miejscami umiarkowane. Wystąpią opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Na Pomorzu przyrost pokrywy miejscami o 15 cm. Temperatura na Pomorzu spadnie do minus pięciu stopni Celsjusza” - czytamy na Twitterze IMGW.
Alerty obowiązują do czwartkowego poranka w powiatach koszalińskim, sławieńskim, słupskim, lęborskim, bytowskim i kartuskim.

red./rz

fot. Adam Wójcik
fot. Adam Wójcik
fot. Adam Wójcik
fot. Adam Wójcik