fot. Urząd Miejski w Koszalinie
Bilety będzie można zakupić m.in. przez internet, aplikację CallPay oraz w pociągu u konduktora. Szynobus z Koszalina do Mielna będzie kursować codziennie przez całe wakacje.

Już w tę sobotę startuje szynobus z Koszalina do Mielna będzie kursować codziennie do końca wakacji. Bilety można będzie kupić w kasach w całej Polsce, przez internet i aplikację CallPay, a także w pociągu u konduktora - poinformował na Facebooku Urząd Miejski w Koszalinie.

Koszt biletu normalnego to sześć złotych, to o złotówkę drożej niż rok temu. Pierwszy pociąg z Koszalina do Mielna wyjedzie o 9.14, a ostatni - o 20.30. Z kolei z Mielna do Koszalina pierwszy szynobus odjedzie o 9.45, a ostatni - o 21.55.

Połączenie kolejowe na 13,5-kilometrowej trasie Koszalin-Mielno wznowiono w 2008 roku. To nie tylko atrakcja turystyczna, ale i alternatywna forma komunikacji z nadmorskim Mielnem.

Podróż szynobusem do Mielna ma trwać zaledwie kwadrans. Dla porównania, podróż samochodem drogą krajową nr 11 i wojewódzką nr 165 zajmuje latem kilkakrotnie więcej czasu.

Poniżej szczegółowy rozkład jazdy szynobusa z Koszalina do Mielna.

red./rz

fot. Urząd Miejski w Koszalinie/Facebook