fot. twitter.com/matgrzeszczuk
Rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk odniósł się m.in. do budowy drogi ekspresowej S6 oraz obwodnicy Sianowa.

- Odcinek Nowogard-Płoty nie został jeszcze oddany do ruchu. Tam czynna jest jedna jezdnia na zasadzie przejazdu przez plac budowy. Na przełomie września i października zostanie natomiast uruchomiony odcinek od Płotów do węzła Kiełpino wraz z odcinkiem od węzła Kiełpino do początku węzła Kołobrzeg Zachód - powiedział Mateusz Grzeszczuk. - Odcinki S6 w kierunku Koszalina powinny być oddane do ruchu w listopadzie. Prace są bardzo zaawansowane. Wykonawcy kończą układanie tej ostatniej, wierzchniej warstwy ścieralnej asfaltu. Pogoda nam sprzyja, więc nie widzimy zagrożenia dla tych terminów - dodał.

Gość Aleksandry Kupczyk mówił również o budowie obwodnicy Koszalina i Sianowa: - W drugiej połowie lipca powinien zostać udostępniony kierowcom odcinek od ulicy Szczecińskiej do Morskiej, który łączy drogi krajowe numer 11 i 6, razem z częścią węzła Bielice.


Więcej dowiedzieć się można z poniższej rozmowy.

red./rż

Posłuchaj

rozmowa z Mateuszem Grzeszczukiem, rzecznikiem szczecińskiego oddziału GDDKiA