fot. Renata Pacholczyk
Kolejne gminy podpisały dziś w Koszalinie umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki programowi mieszkańcy będą mogli otrzymać dofinansowanie na wymianę pieców lub ocieplenie domów.

Dziś do programu przystąpiły gminy: Gościno, Grzmiąca, Brzeźno, Malechowo, Świdwin i Kalisz Pomorski. Tym samym liczba zachodniopomorskich gmin, których mieszkańcy mogą skorzystać z programu, wzrosła do 22.

Prezes funduszu Paweł Mirowski podkreślił, że uruchomiony we wrześniu minionego roku program „Czyste powietrze” cieszy się coraz większym zainteresowaniem: - Wydaliśmy już około 1650 pozytywnych decyzji. W ciągu dwóch tygodni osiągniemy pułap dwóch tysięcy wniosków złożonych w tym programie.

Burmistrz Gościna Marian Sieradzki podkreślił, że ten program to wymierne korzyści dla mieszkańców gmin. - W rejonie nadmorskim trzeba doprowadzić powietrze do perfekcji. Już teraz programem zainteresowanych jest kilkadziesiąt osób. Zakładamy, że w miarę jak będą składane kolejne wnioski, to następni mieszkańcy zainteresują się programem. To przecież atrakcyjny program, w ramach którego można wymienić piec, czy docieplić mieszkanie.

Dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze” dla mieszkańców wynosi prawie 50 tysięcy złotych.

rp/ar

fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

Paweł Mirowski, prezes funduszu Marian Sieradzki, burmistrz Gościna