fot. Przemysław Grabiński
Mówił o tym dziś w Pile rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pilski poseł PiS Marcin Porzucek zapewnia, że pieniądze na ten cel powinny się znaleźć.

Odbyło się już posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w sprawie tego odcinka i Generalna Dyrekcja przystępuje do kolejnych działań – mówi Mateusz Grzeszczuk.

- Był dyskutowany cały przebieg drogi S10, poszczególne rozwiązania i pewne rzeczy zostały przyjęte. Studium w zasadzie zostało zatwierdzone, został wskazany preferowany wariant.

Jak dodaje Mateusz Grzeszczuk – w sierpniu szczeciński oddział GDDKiA wystąpi o decyzję środowiskową dla tego odcinka ekspresowej dziesiątki.

- Teraz jesteśmy w finale tej procedury związanej z decyzją środowiskową dla odcinka od Stargardu do Piły. W przyszłym miesiącu będziemy składać wniosek o wydanie decyzji środowiskowej i zgodnie z naszymi założeniami w roku 2021 ten odcinek będzie już gotowy do tego, aby można było ogłaszać przetargi na zaprojektowanie i budowę tego odcinka.

Wcześniej przeprowadzone zostaną pozostałe niezbędne procedury. Samo ogłoszenie przetargu będzie jednak uzależnione od pozyskania finansowania na to zadanie. Pilski poseł PiS Marcin Porzucek zapewnia jednak, że pieniądze na ten cel powinny się znaleźć.

- Pan minister Adamczyk powiedział, że w najbliższych latach stawiać będziemy właśnie na drogi ekspresowe, bo dla ruchu komunikacyjnego międzyregionalnego to strategiczne są właśnie drogi ekspresowe. Ja jestem spokojny o to, że gdy w roku 2021 zostaną zakończone te prace przygotowawcze, to będziemy gotowi do tego, by ruszać z przetargami.

Częścią S10 na tym odcinku będzie m.in. obwodnica Wałcza, której budowa powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. 

pg/aj

fot. GDDKiA

Posłuchaj

pilski poseł PiS Marcin Porzucek Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA o wystąpieniu o decyzję środowiskową Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA o Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych