Nowe dżingle w Polskim Radiu Koszalin | Źródło: Katarzyna Kużel, Adam Iwaszkiewicz
W audycji „Na Dobry Dzień” Beata Górecka rozmawiała z naszymi nowymi, radiowym głosami: Żanettą Gruszczyńską-Ogonowską i Wojciechem Rogowskim - aktorami Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie oraz Pawłem Kużelem - realizatorem emisji w Polskim Radiu Koszalin, odpowiedzialnym za dopracowanie nowej oprawy naszej stacji.

- Dżingle - jak wszystkie, które mamy do tej pory na antenie - robili Nieustraszeni Łowcy Dźwięków pod wodzą Maćka Aleksandrowicza z Krakowa. To oni są sprawcami tej muzycznej strony, łącznie z chórami. Motyw muzyczny jest ten sam, ale nieco unowocześniony. Łowcy otrzymali naszą playlistę i metrum, do którego mają się dostosować z tempem, dynamiką i tym, jak nasza antena teraz wygląda. Przysłali nam 69 próbek, a ja dopracowałem około 100 dżingli - powiedział Paweł Kużel.

Do współpracy nad nimi zaprosiliśmy aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie: Żanettę Gruszczyńską-Ogonowską i Wojciecha Rogowskiego.

- Paweł zadzwonił do mnie, a ja powiadomiłam Wojtka. Nie miał on już wyjścia, musiał wziąć w tym udział. Szybko się porozumieliśmy - powiedziała Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska.

- To było troszeczkę inne zadanie. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nas widać i słychać. Tutaj w grę wchodził nasz głos. Inaczej musieliśmy rozkładać akcent. Dostawaliśmy oczywiście instrukcje od Pawła. Trzeba było dostosować się do melodyjki - dodał Wojciech Rogowski.

Nowe dżingle wpisują się w zmiany, które wprowadziliśmy 1 kwietnia, czyli w nową ramówkę oraz nową playlistę, przygotowywaną teraz także przez Tomasz Trana. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./rż

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
Czytaj więcej

Posłuchaj

rozmowa z Żanettą Gruszczyńską-Ogonowską, Wojciechem Rogowskim i Pawłem Kużelem