fot. MBP Słupsk
Żaden z trzech kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów i tym samym konkurs został zakończony bez wyboru dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Wkrótce ogłoszony zostanie kolejny konkurs na to stanowisko.

Problemy z wyborem nowego dyrektora rozpoczęły się już na etapie oceny formalnej kandydatur.

- Komisja konkursowa stwierdziła brak referencji w dokumentach złożonych przez trójkę kandydatów. Po odwołaniu się dwójki z nich, postanowiono dopuścić do rozmów wszystkich kandydatów. W wyniku jawnego głosowania żaden z nich nie zyskał wymaganej liczby głosów i tym samym konkurs został zakończony bez wyboru dyrektora. Wydział kultury i wiceprezydent Słupska przygotowują kolejną rekrutację na to stanowisko - wyjaśnia Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska.

Rozstrzygnięty został natomiast konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Zaborowskiej w Słupsku. Komisja konkursowa zarekomendowała powierzenie tego stanowiska Jolancie Banaszkiewicz.

- Pani Jolanta do tej pory kierowała IV LO i szóstym gimnazjum. Była jedyną kandydatką na to stanowisko i uzyskała maksymalną liczbę głosów. Do tej placówki już prowadzimy nabór do klasy pierwszej i zajęcia rozpoczną się 1 września - mówi prezydent Słupska.

jż/ar

Posłuchaj

Krystyna Danilecka-Wojewódzka o konkursie na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej Krystyna Danilecka-Wojewódzka o konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Sportowych