Plan uroczystości jest bogaty i będzie trwał niemal przez cały rok.

Zapraszamy absolwentów wszystkich uczelni poprzedzających uczelnię o obecnej nazwie - mówi Marzena Łukasik, dyrektor biura rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku:

- Od 1969 roku, kiedy to zostaliśmy powołani jako Wyższa Szkoła Nauczycielska. Przeobrażaliśmy się, rozwijaliśmy się i czterokrotnie zmienialiśmy nazwę. I właśnie dzisiaj, już od wielu lat funkcjonujemy pod nazwą Akademia Pomorska w Słupsku. Natomiast nasze korzenie sięgają jeszcze lat 50., kiedy to było SN, czyli Studium Nauczycielskie i szkoła praktyk.

Punktem kulminacyjnym jubileuszu będzie zjazd absolwentów zaplanowany na w piątek 24 maja - zaznacza Marzena Łukasik.

- Od samego rana zapraszamy do rejestracji. Później w godzinach przedpołudniowych są spotkania w swoich instytutach, więc tam serdecznie wszystkich zapraszamy. Następnie uroczystości formalne będą się odbywały w naszej filharmonii Symfonia Baltica od godziny 13.00. Będą one zwieńczone pięknym koncertem przygotowanym przez nasz instytut muzyki - studentów, pracowników, a także absolwentów. Następnie czas wolny i dla chętnych oczywiście bal.

Na zjazd absolwentów Akademii Pomorskiej można zapisywać się na stronie internetowej uczelni lub zatelefonować do biura rektora słupskiej akademii.

mp/jr