fot. Polskie Radio Koszalin/Mateusz Sienkiewicz
W borneńskim ratuszu przekazano wykonawcy plac budowy. Docelowo Trasa Pojezierzy Zachodnich ma połączyć zachodnią granicę naszego kraju z granicą województwa w rejonie Białego Boru. Jej planowana długość to 420 km.

Wanda Nowotarska, pełnomocnik marszałka ds. komunikacji rowerowej podkreśliła, że rozwój infrastruktury rowerowej to dobra informacja dla podróżujących jednośladem przed nasz region: - W zeszłym roku udało nam się połączyć Borne Sulinowo z Łubowem. Kolejnym etapem jest połączenie Bornego Sulinowa ze Szczecinkiem. Trasa Pojezierzy Zachodnich ma łączyć wszystkie pojezierza w naszym województwie.

Trasa z Bornego Sulinowa do Szczecinka w dużej części przebiegać będzie przez tereny Nadleśnictwa Czarnobór. Nadleśniczy Sławomir Cichoń zapewnia, że rowerzyści w trakcie podróży mogą liczyć na sporo przyrodniczych przeżyć: - Trasa wiedzie przez fragmenty lasów iglastych i liściastych, obniżenia terenu, gdzie rowerzyści napotkają roślinność bagienną, szuwarową. Na trasie mogą spotkać na też różne ptaki i inną zwierzynę.

Dorota Chrzanowska, burmistrz Bornego Sulinowa zaznaczyła, że budowa tras rowerowych to element wzbogacający lokalną ofertę turystyczną: - Oddajemy do użytku kolejną ścieżkę rowerową - znad jeziora Komorze do Bornego Sulinowa. Duża część tej trasy jest ścieżką asfaltową. Prowadzi ona poprzez piękne tereny, ma po drodze dwa wiadukty i most nad rzeką Piławą.

Budowa trasy z Bornego Sulinowa do Szczecinka ma zakończyć się w listopadzie 2023 roku.

ms/aj

Posłuchaj

Wanda Nowotarska, pełnomocnik marszałka ds. komunikacji rowerowej Dorota Chrzanowska, burmistrz Bornego Sulinowa Sławomir Cichoń, nadleśniczy