fot. Arkadiusz Wilman/Polskie Radio Koszalin
W zeszłą niedzielę w uroczystościach odpustowych w Skrzatuszu wzięły udział tysiące wiernych.

Tradycją diecezjalnych odpustów w Skrzatuszu jest wspólna modlitwa pielgrzymów z całej diecezji, parlamentarzystów, przedstawicieli grup duszpasterskich, stowarzyszeń, służb mundurowych oraz harcerzy i skautów. Pieta Skrzatuska otrzymała nowe korony pobłogosławione przez papieża Franciszka.

„Magazyn katolicki” - cz. 1.

Sanktuarium maryjne w Skrzatuszu zbudowano w XVII wieku jako wotum za odsiecz wiedeńską. W głównym ołtarzu znajduje się XV-wieczna słynąca wieloma łaskami Pieta z wierzbowego drewna. Kościół w Skrzatuszu jest drugą - po kołobrzeskiej konkatedrze - bazyliką mniejszą w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Każdego roku to wyjątkowe miejsce niedaleko Wałcza odwiedzają tysiące wiernych.

Dziś w Kościele katolickim obchodzony jest 108. Dzień Migranta i Uchodźcy. Tradycyjnie na Dzień Migranta i Uchodźcy Ojciec Święty publikuje specjalne orędzie. Tegoroczne nosi tytuł „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”. Konferencja Episkopatu Polski zorganizowała specjalną konferencję, w której uczestniczył Krzysztof Zadarko, biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i delegat KEP ds. imigracji.

„Magazyn katolicki” - cz. 2.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest od 1914 roku. Jest on pomyślany jako odpowiednia okazja dla pobudzenia wspólnot chrześcijańskich do odpowiedzialności wobec braci migrantów oraz do obowiązku współdziałania w rozwiązywaniu ich różnorakich problemów.