fot. Anna Popławska
Jak zacieśnić współpracę gospodarczą i znaleźć nowych partnerów biznesowych? Przedsiębiorcy z Pomorza Środkowego rozmawiali o tym w Koszalinie z przedstawicielami firm niemieckich.

W spotkaniu wzięła udział Konsul Generalna Niemiec w Polsce Cornelia Pieper. Jak powiedziała, współpraca biznesowa firm polskich i niemieckich może być realizowana na wielu płaszczyznach: - Ja wiem, że na polskim i niemieckim rynku brakuje fachowców. Myślę, że musimy współpracować w tej dziedzinie. Można stworzyć więcej synergii, co do dualnego kształcenia zawodowego.

Dzisiejsze spotkanie zorganizowana Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa. Prezes Zarządu Izby Piotr Huzar podkreślił, że polsko-niemiecką współpracą gospodarczą zainteresowane są firmy reprezentujące różne branże: - Praktycznie cały przekrój branż: budowlana, handlowa i turystyczna, jesteśmy bowiem regionem turystycznym, który jest bardzo zauważany przez Niemców. Także w branży IT są potrzeby i ich zaspokojenia nasi sąsiedzi szukają w Polsce.

Uczestnicy spotkania ustalili dziś między innymi, ze konieczne jest stworzenie specjalnego portalu internetowego z bazą firm poszukujących partnerów zagranicznych i oferujących swoje usługi i produkty.

Organizatorzy spotkania zapowiedzieli, że to pierwsze z cyklu spotkań mających na celu wzmocnienie współpracy firm z Pomorza Środkowego z firmami z Niemiec.

AP/ez