fot. Marcin Prusak
Tak można określić przebieg zorganizowanej pierwszej w mieście imprezy z cyklu Historycznych Czwartków. O to, czy w marcu 1945 roku Słupsk spalili Sowieci czy Niemcy dyskutowali profesorowie historii Zenon Romanow oraz Wojciech Skóra. 

Historyczne Czwartki to propozycja dla wszystkich mówi Tomasz Częścik, moderator imprezy:

- Nie zawsze będą to tematy kontrowersyjne, bo stricte takich nie szukamy. Nie chcemy, żeby były to czysto akademickie wykłady, chociaż będziemy się podpierali akademickimi autorytetami. Liczymy na współudział słupszczan w tych spotkaniach, że będą z nami je współtworzyć.

Spotkanie przyciągnęło tak wielu zainteresowanych, że w małej salce Baszty Czarownic zabrakło miejsc. Goście, którzy przyszli na spotkanie stali nawet na schodach. Imprezę uważają jednak za udaną i wartą kontynuowania:

- Proszę zauważyć, że nie udało mi się usiąść muszę stać na schodach. Udział w spotkaniu wzięli nie tylko prelegenci, ale czynnie uczestniczyły osoby, które przyszły na spotkanie.

Kolejne majowe spotkanie w cyklu Historycznych Czwartków w Słupsku zostanie zorganizowane w Galerii Kameralnej przy ulicy Partyzantów.

mp/ds