fot. KMP Koszalin
Koszalińska komenda w 2009 roku nawiązała współpracę ze szkołą Computer College, a policjanci tej jednostki są opiekunami uczniów, którzy być może w przyszłości swoje plany zawodowe zwiążą właśnie z policją.

Dziś w auli Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odbyło się uroczyste ślubowanie młodzieży z pierwszych klas policyjnych Computer College. Uczniowie tej szkoły przez najbliższe trzy lata będą mają zgłębiać tajniki służb mundurowych.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego meldunku złożonego zastępcy komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie kom. Marcinowi Pilarczykowi przez opiekuna grupy nadkom. Roberta Faryniarza. Po wspólnym ślubowaniu każdy licealista otrzymał imienny certyfikat.

W Computer College każda klasa ma swojego opiekuna - policjanta. Policyjni specjaliści spotykają się z młodzieżą i prowadzą zajęcia, w których skupiają się na zagadnieniach dotyczących funkcjonowania Policji. Dzięki temu uczniowie, którzy wiążą swoje plany zawodowe z tą formacją są lepiej przygotowani do zdawania w przyszłości egzaminów do policji.

Redakcja/KMP Koszalin/ar