fot. Freepik
W tegorocznym naborze na dzieci czeka ponad 930 miejsc w miejskich przedszkolach i 280 w siedmiu oddziałach żłobka.

Zapisy, tradycyjnie już drogą elektroniczną rozpoczną się 3 kwietnia. W przypadku żłobka miejskiego chętni będą musieli wylegitymować się w tym roku kartą mieszkańca Kocham Koszalin. Rekrutacja potrwa do 17 kwietnia.

- Kryteria są trzy: zamieszkanie dziecka na terenie miasta, praca lub nauka rodziców i obowiązkowe szczepienia. Miejsce zamieszkania będziemy weryfikować na podstawie posiadania karty mieszkańca - zaznaczyła Dorota Pawłowska, dyrektor Wydziału Kultury i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Krzysztof Stobiecki, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie poinformował, że rekrutacja do przedszkoli potrwa do 21 kwietnia. W tym naborze miasto przygotowało ponad 930 dostępnych miejsc w placówkach miejskich: - Ponad 700 z tych miejsc jest dla dzieci trzyletnich. Dodatkowo, w ramach konkursu pozyskano ponad 700 miejsc w placówkach niepublicznych. Dzieci w nich przebywają na zasadach jak w placówkach publicznych.

W przypadku rekrutacji do przedszkoli rodzice będą mogli przedstawić albo kartę mieszkańca Kocham Koszalina lub pierwszą stronę PIT-u rozliczanego w Koszalinie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Urzędu Miasta w Koszalinie.

kch/ar

Posłuchaj

Dorota Pawłowska, dyrektor Wydziału Kultury i Spraw Społecznych w UM w Koszalinie Krzysztof Stobiecki, dyrektor wydziału edukacji UM w Koszalinie