fot. pixabay.com
Zaproszenie Sławomira Kamoli przyjęli: dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie Ewa Paprocka-Palkowska, kierowniczka Działu Wsparcia Dziecka i Rodziny Agnieszka Walczak, dyrektor Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie Robert Szank oraz Prezes Zarządu Obiektów Sportowych Monika Tkaczyk.

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Fundacji „Nauka dla Środowiska”. Ewa Paprocka-Palkowska podkreśliła, że nowy budynek jest przepiękny i, co najistotniejsze, jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. - Do tej pory, warunki, w których funkcjonowaliśmy, utrudniały nam kontakt z petentami. W tej chwili do dyspozycji mamy większe przestrzenie i większą liczbę pomieszczeń, w których specjaliści mogą indywidualnie pracować z dzieckiem.

W trakcie rozmowy Agnieszka Walczak zwróciła również uwagę na rolę Działu Wsparcia Dziecka i Rodziny PCPR. Zaznaczyła, że jednostka obejmuje pieczą zastępczą 150 dzieci.

„Studio Bałtyk Koszalin”: Ewa Paprocka-Palkowska i Agnieszka Walczak

W Koszalinie powstaje Centrum Opieki Długoterminowej. Jak poinformował Robert Szank, dyrektor Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie - bryła budynku jest już gotowa, w tej chwili trwają prace wykończeniowe. - Nic nie wskazuje na to, by termin ukończenia budowy miał być zagrożony - zapewnił dyrektor. - Przed nami przetargi na wyposażenie, które, mam nadzieję, uda się rozstrzygnąć w pierwszym postępowaniu - dodał.

Robert Szank wyjaśnił również, że powstające Centrum ma być powiększeniem tego, co jest już prowadzone przez szpital: - W strukturach naszego szpitala prowadzimy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy na 27 łóżek. Jest to oczywiście mikro skala powstającego Centrum - mówił dyrektor. - Nowy obiekt będzie dostosowany do osób z niepełnosprawnością ruchową. Ośrodek będzie się różnił od DPS-ów oraz różnego rodzaju prywatnych placówek, bowiem my, oprócz opieki pielęgniarskiej, zapewniamy również kompleksową opiekę lekarską - podkreślił.

„Studiu Bałtyk Koszalin”: Robert Szank

Kolejnym gościem Sławomira Kamoli była Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych, która zapowiedziała otwarcie w czerwcu strefy zewnętrznej w koszalińskim Parku Wodnym. - Zakupiliśmy na strefę nowe zabawki i przebieralnie, by nasi klienci chętniej z niej korzystali, mogli się poopalać i popływać w nagrzanej wodzie - mówiła na antenie PRK.

Monika Tkaczyk nawiązała również do kąpieliska w Wodnej Dolinie. - Umówiliśmy się z Sanepidem i z Wodami Polskimi, że raz w tygodniu będziemy wykonywali badania wody. Woda w zbiorniku jest przepływowa i mogą dziać się różne rzeczy. Do tej pory nie było jednak wielkich zanieczyszczeń - przekazała.

„Studiu Bałtyk Koszalin”: Monika Tkaczyk