fot. Jacek Żukowski/Polskie Radio Koszalin

Stadion Lekkoatletyczny otrzymał świadectwo kategoryzacji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - kategorię IVA co oznacza, że mogą być na nim organizowane m.in. mistrzostwa Polski o ograniczonym programie, U16 oraz mityngi międzynarodowe i ogólnopolskie. Jego budowa w całości została sfinansowana ze środków rządowych. Na ten cel łącznie przekazano ponad 12 mln zł. z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

- Wiem, jak ważną i potrzebną inwestycją była budowa stadionu lekkoatletycznego w Ustce. Dlatego cieszę się, że dzięki rządowym środkom udało się ten obiekt stworzyć - oznajmił Piotr Müller, rzecznik rządu oraz słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości.

W doposażeniu obiektu swój udział ma Słupski Związek Powiatowo – Gminny, który w ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury sportowej na terenie Słupskiego Związku Powiatowo- Gminnego” przekazał sprzęt o wartości blisko 1 mln zł. Na liście zakupionego sprzętu znalazło się aż 120 pozycji.

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ulicy Sportowej w Ustce ma ogromne znaczenie nie tylko dla mieszkańców tego miasta i okolic, ale również dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dzięki temu Ustka może stać się głównym miejscem, w którym będą prowadzone intensywne zimowe szkolenia lekkoatletyczne. Stadion, wraz z kompleksowym zapleczem, ma stworzyć jak najlepsze warunki do szkolenia i rozwoju sportowców.

- Jest to najlepsza w Polsce baza lekkoatletyczna do treningów nad morzem - powiedział podczas wręczania certyfikatu prezes Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Jarosław Ścigała.

 - Myślę, że funkcjonowanie tego obiektu zachęci mieszkańców, a w szczególności młodych ludzi do sportu. Być może wielu z nich odnajdzie w tym swoją pasję i kiedyś będą wielkimi medalistami – których już dziś nie brak w Ustce. Jestem przekonany również, że Ustka i jej mieszkańcy skorzystają na tej inwestycji i będzie to motorem napędowym do rozwoju miasta i regionu - dodał Piotr Müller.

Z obiektu będą mogły korzystać nie tylko lokalne kluby sportowe, ale także będzie to doskonałe miejsce do treningów dla uczniów klas sportowych z lokalnych szkół. Może być to również doskonałe miejsce do zorganizowania obozów sportowych. 

jż/pk


Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego