fot. Jarosław Ryfun/Polskie Radio Koszalin
Anulowanie zapowiedzieli w czwartek w Koszalinie politycy ubiegający się o miejsca w parlamencie z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

W konferencji prasowej wziął udział poseł Lewicy Andrzej Rozenek, który startuje do Sejmu z list KO. Jak przekonywał, unieważnienie ustawy, na mocy której obniżono świadczenia emerytalne funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL, jest konieczne: - Ta ustawa, którą PiS wprowadził w grudniu 2016 roku, jest niezgodna z konstytucją. Wprowadza ona odpowiedzialność zbiorową i odbiera emerytom mundurowym ich prawa nabyte. Chcę dotrzeć do nich z przekazem, że Koalicja Obywatelska jest tą formacją, która obiecuje przywrócenie praw nabytych wszystkim tym emerytom mundurowym, którzy zostali skrzywdzeni za rządów PiS.

- Wszystkie ugrupowania opozycyjne zgodziły się na to, aby natychmiast po przejęciu władzy taki projekt został przedstawiony - przekonywał poseł Andrzej Rozenek i dodał, że większość byłych funkcjonariuszy służb mundurowych została pozytywnie zaopiniowana po 1991 roku.

Senator Stanisław Gawłowski, który ubiega się o reelekcję do izby wyższej parlamentu jako kandydat KO przypomniał, że Koszalin i okolice to miejsce, gdzie żyje wielu emerytów mundurowych: - Koszalin i region koszaliński służbami mundurowymi stoi. Dla tych wszystkich, którzy zbudowali fundamenty nowoczesnych straży granicznej czy wojska, informacja, jak państwo będzie ich traktować jest nadzwyczaj ważna.

Na czwartkowy wieczór w Koszalinie zaplanowano spotkanie parlamentarzystów, kandydatów KO w nadchodzących wyborach z przedstawicielami środowiska emerytów mundurowych.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

kk/kp

Posłuchaj

Stanisław Gawłowski, senator Andrzej Rozenek, poseł Klubu Parlamentarnego Lewicy cz. 2 Andrzej Rozenek, poseł Klubu Parlamentarnego Lewicy cz. 1