fot. Politechnika Koszalińska/Facebook
To efekt środowego spotkania rektor uczelni prof. Danuty Zawadzkiej z wiceszefem MSWiA i koszalińskim posłem PiS-u Pawłem Szefernakerem oraz szefem resortu nauki Przemysławem Czarnkiem.

Jak powiedział minister Czarnek, Politechnika Koszalińska może liczyć na kolejne miliony z budżetu ministerstwa: - Pani rektor w przyszłym tygodniu złoży wniosek o zwiększenie subwencji na rozwój uczelni. Dołożymy jeszcze kilka milionów złotych na ważną inwestycję, aby w przyszłym roku mogły zakończyć się prace.

Jak poinformował w mediach społecznościowych wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł PiS-u Paweł Szefernaker, właśnie dzięki wsparciu m.in. resortu edukacji i nauki w przyszłym roku Politechnika Koszalińska rozpocznie budowę Centrum Wiedzy i Nauki Cognitarium.

W środę w Warszawie rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Danuta Zawadzka rozmawiała z ministrem Czarnkiem także o wynikach ewaluacji uczelni.

Szef resortu edukacji i nauki zapewnił, że zależy mu na rozwoju Politechniki i Koszalina: - Pani rektor Politechniki Koszalińskiej złożyła odwołania w dwóch dyscyplinach, które były niżej ocenione przez komisję ewaluacji i nauki. W środę poinformowałem włodarz uczelni i pana ministra Szefernakera, że podnosimy te kategorie ocen w dwóch przypadkach z C i B na B+, aby ratować uprawnienia i aby Koszalin mógł się rozwijać.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwiedził w czwartek Wałcz i Szczecinek. Podczas wizyty w naszym regionie zapowiedział też dalsze wsparcie dla Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu.

pg/rz

Czytaj więcej

Posłuchaj

Przemysław Czarnek o ewaluacji Politechniki Koszalińskiej Przemysław Czarnek o wsparciu finansowym Politechniki Koszalińskiej