fot. Mateusz Sienkiewicz
To miał być amatorski projekt, który umili czas dzieciom. Teraz audiobook słupskich studentów będzie cegiełką na Dom Samotnej Matki w Koszalinie.

Dwupłytowy album ze znanymi bajkami powstał dzięki współpracy kilkudziesięciu studentów Akademii Pomorskiej. W słupskim studiu Radia Koszalin pracowali oni pod okiem znanego aktora, Tomasza Ziętka. Teraz wydawnictwo trafiło do dystrybucji i stało się oficjalną cegiełką. Dochód ze sprzedaży płyty będzie przeznaczony na remont i rozbudowę Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

- Potrzeby są duże. Musimy mieć windę, planujemy rozbudować poddasze, unowocześnić pokoje - mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Studenci, którzy brali udział w powstawaniu audiobooka są zadowoleni, że ich praca stała się przyczynkiem do wielkiego, charytatywnego przedsięwzięcia:

- Każda osoba, która brała udział w tym projekcie dała z siebie jak najwięcej i to jest wielki sukces. Bez włożonego serca nie udałoby się nam nagrać tej płyty - mówią.

Płyty nagrane przez słupskich żaków można zamówić za pośrednictwem strony studencidzieciom.pl. Wydawnictwo będzie także rozprowadzane przed styczniowym koncertem kolędowym Macieja Miecznikowskiego w Słupsku i w Koszalinie. Płyty-cegiełki będą biletem wstępu na koncert.

Całemu przedsięwzięciu patronuje Caritas Polska.

ms/ar

Posłuchaj

studenci o swoim projekcie ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej