Fot. IAR/Krystian Dobuszyński
Akcja ma charakter ogólnopolski. W kilkuset punktach w kilkunastu miastach - między innymi w Koszalinie, Warszawie, Lublinie, Krakowie, Białymstoku i Rzeszowie - zbierane były wczoraj dary rzeczowe dla dzieci.

Rodziny z dziećmi oraz pojedyncze osoby przynosiły wczoraj do budynku naszej rozgłośni: żywność długoterminową, słodycze, zabawki, środki czystości, nowe przybory szkolne, ciepłą odzież, czapki, szaliki i rękawiczki.

W Lublinie, gdzie znajduje się główny sztab akcji, odbyła się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Akcję organizowało Polskie Radio Lublin, wsparł ją też Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz muzycy: Beata Kozidrak i Krzysztof Cugowski.

W tym roku akcja obchodzi swój jubileusz - odbywa się bowiem po raz 25. Jej znakiem rozpoznawczym jest żółte uśmiechnięte słoneczko na niebieskim tle. Zbiórki darów będą mogły być prowadzone do końca roku przez wolontariuszy, działających przy zarejestrowanych sztabach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Sztab można zarejestrować, wysyłając wniosek on-line lub bezpośrednio, kontaktując się z głównym sztabem akcji, mieszczącym się w Polskim Radiu Lublin. Akcję objęła honorowym patronatem małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda. Patronat medialny nad akcją objęło zaś Polskie Radio.

W ubiegłym roku, w ramach 24. Ogólnopolskiej Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” pomoc i świąteczne paczki trafiły do ponad 12 tysięcy rodzin i podopiecznych 112 placówek szkolno-wychowawczych na terenie całego kraju.

IAR/ar