fot. Iwona Kilczewska
Koperty są już dostępne w siedzibach gmin i centrach pomocy społecznej. Dziś odebrali je przedstawiciele ośmiu gmin powiatu.

Koperty życia trafią do osób starszych i samotnych z powiatu koszalińskiego. Ruszyła akcja "Koperta życia- ratunek w lodówce". Wszyscy chętni otrzymają bezpłatne pakiety zawierające plastikową kopertę wraz z formularzem i trzy samoprzylepne plakietki. Ankieta zawiera informacje dotyczące grupy krwi, przebytych chorób, uczuleń i przyjmowanych leków. Po wypełnieniu trafia do plastikowej koperty i wraz z nią powinna zostać umieszczona w domowej lodówce. Wtedy łatwo znajdą ją ratownicy- mówi Mirosława Zielony dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie:

- Dobrze, gdyby ta karta informacyjna została skonsultowana przez lekarza i podpisana, wtedy rzeczywiście będzie wiarygodna. Mamy nadzieję, że ta koperta życia przyniesie bezpieczeństwo.

Koperty życia kosztowały powiat nieco ponad dwa tysiące złotych. Dziś w Koszalinie odebrali je przedstawiciele ośmiu gmin powiatu. Są już dostępne w siedzibach gmin i centrach pomocy społecznej.


ik/ds