fot. archiwum prywatne
Jeden z naszych słuchaczy zaalarmował o niebezpiecznym przejściu dla pieszych przy tej arterii. Kierowcy chcący skręcić z ulicy Sobieskiego w jedną z osiedlowych dróg, zmuszeni są przejechać wzdłuż wymalowanej zebry.

Inspektor Marek Komodołowicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zapewnił na naszej antenie, że podejmie interwencję w tej sprawie: - Skontaktuje się z Zarządem Infrastruktury Miejskiej w związku z tym problemem. Zabronione jest poruszanie się pojazdami samochodowymi wzdłuż przejścia dla pieszych. Być może nie ma zaznaczonego tego wjazdu na planach miejskich, ale nie chce tłumaczyć ZIM-u. Będę wyjaśniał tę sytuację.

W trakcie porannej rozmowy Marek Komodołowicz odpowiadał, także na pytania kierowców odnośnie zastosowania przepisów ruchu drogowego w konkretnych lokalizacjach w mieście. Jeden z naszych słuchaczy miał wątpliwości w kwestii prawidłowego miejsca zatrzymania pojazdu, przed przejściem dla pieszych przy ulicy Kilińskiego. Naczelnik ruchu drogowego podkreślił, że kierowcy powinni się zatrzymywać przed pierwszą linią, jak na niżej zamieszczonym zdjęciu.

fot. archiwum prywatne

Kolejne pytanie naszych słuchaczy odnosiło się do obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszym w sytuacji jak na poniższej fotografii.

fot. archiwum prywatne

Marek Komodołowicz podkreślił, że zgodnie z nowymi przepisami wchodzącymi w życie od czerwca br. Kierowcy będą musieli ustąpić pierwszeństwa osobom stojącym na wysepce:
- Powinniśmy już się przyzwyczajać do nadchodzącej modyfikacji kodeksu drogowego, która pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo. Chciałbym także zaapelować do pieszych, aby zachowywali szczególną ostrożność na przejściach, nie wszyscy kierowcy są święci - dodał.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

Rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Markiem Komołodowiczem