fot. Jarosław Ryfun
19 kwietnia w Koszalinie wystartuje masowy punkt szczepień przeciwko Covid-19. Usytuowany on będzie w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich. Szczepienia będą się odbywały w holu głównym przy wejściu do obiektu.

Jak zaznaczył prezydent Koszalina Piotr Jedliński, punkt będzie czynny od poniedziałku do soboty, od 9:00 do 19:00.

- Planowana, docelowa przepustowość, to 800 szczepień dziennie. W obiekcie będą pracowały dwie zmiany. Znajdą się tutaj trzy punkty szczepień oraz trzy punkty rejestracji. Przewidziane jest również miejsce, w którym pacjenci po zabiegu, będą musieli odczekać wymagane 15 minut, na wypadek wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych. Obecny będzie również lekarz, w razie pojawienia się jakichkolwiek komplikacji - wyjaśnił prezydent Jedliński.

Piotr Jedliński przypomniał, że w dalszym ciągu obowiązuje kolejność rejestracji i szczepień uzależniona od wieku. Zaapelował także, żeby ściśle respektować daty i godziny rejestracji.

Proszę o przestrzeganie godzin, które są podane w grafiku, aby nie dopuścić do takich kolejek, które mogliśmy oglądać w mediach. Zachowujmy dystans również w trakcie szczepienia. Piotr Jedliński - prezydent Koszalina

Prezydent zaznaczył, że według statystyk do pełnego wyszczepienia populacji Koszalina potrzebnych będzie kilkanaście tygodni. Zastrzegł jednak, że przy zapisywaniu się na szczepienie nie obowiązuje rejonizacja.

Przebieg masowych szczepień wspomagać będą Wojska Ochrony Terytorialnej, przedstawiciele policji oraz straży miejskiej.

kk/aś

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

Piotr Jedliński - prezydent Koszalina, cz. 1 Piotr Jedliński - prezydent Koszalina, cz. 2