fot. PAP/Leszek Szymański (zdjęcie poglądowe)
Strzały padły podczas zatrzymania mężczyzny w Darłowie w woj. zachodniopomorskim. Oddane zostały w kierunku policjantów.

W środę wieczorem, podczas próby zatrzymania, 39-latek zabarykadował się w mieszkaniu i przez okno oddał w kierunku umundurowanych funkcjonariuszy kilka strzałów z przedmiotu przypominającego broń. W tej sytuacji jeden z policjantów użył broni służbowej, raniąc mężczyznę w ramię.

Jak przekazała Polskiemu Radiu Koszalin rzecznik prasowa KWP w Szczecinie podinspektor Alicja Śledziona, 39-latkowi udzielono pierwszej pomocy i opatrzono ranę w szpitalu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny kilka rodzajów broni, które zostaną poddane badaniom balistycznym. - Do wyjaśnienia, zatrzymana została również żona poszukiwanego, która podczas interwencji przebywała w mieszkaniu.

Mężczyzna trafił do zakładu karnego w Koszalinie. Jak poinformował PRK prokurator Jarosław Płachta z Prokuratury Rejonowej w Sławnie, po przeanalizowaniu dowodów 39-latkowi zostaną przedstawione zarzuty.

Zatrzymany był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności, między innymi za kradzież z włamaniem.

red./mt/zn