Jolanta Szczypińska była posłanką Prawa i Sprawiedliwości przez pięć kadencji. Wcześniej pracowała jako pielęgniarka m.in. w słupskim szpitalu. Zmarła w 2018 roku, po ciężkiej chorobie, w wieku zaledwie 61 lat.

W czwartek o godz. 18:00 w kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku odbędzie się msza święta w intencji zmarłej posłanki.

Jolanta Szczypińska zmarła 8 grudnia 2018 roku. W latach 80. zakładała „Solidarność” w słupskiej służbie zdrowia. Karierę polityczną zaczynała w Porozumieniu Centrum - partii Jarosława Kaczyńskiego. Następnie była jednym ze współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczącą tej partii. W sejmie zajmowała się m.in. problemami służby zdrowia. W V kadencji była wiceprzewodniczącą Komisji Zdrowia i członkiem Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Posłanka zmarła po ciężkiej chorobie. 17 grudnia spoczęła w rodzinnym grobie na Starym Cmentarzu w Słupsku. W uroczystościach pogrzebowych, które miały charakter państwowy, wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W piątek w Kobylnicy nastąpi oficjalne otwarcie ulicy Jolanty Szczypińskiej. Początek uroczystości o godz. 12.00.

red.