fot Politechnika Koszalińska/Facebook
Politologia 2.0, sieci i instalacje budowlane oraz bioanalityka chemiczna - takie kierunki studiów chce uruchomić od nowego roku akademickiego Politechnika Koszalińska. Uczelnia czeka jeszcze na zgodę resortu nauki w sprawie dwóch z nich.

- Program „Sieci i instalacji budowlanych” realizowaliśmy w ramach inżynierii środowiska - wielu kandydatom ten kierunek kojarzy się z ochroną środowiska. Dlatego chcieliśmy doprecyzować naszą ofertę i dać szansę młodzieży zdobywania uprawnień budowlanych. Z uwagi na nasze uprawnienia habilitacyjne, nie musimy czekać na zgodę resortu. W związku z tym, od nowego roku akademickiego uruchamiamy ten kierunek - powiedziała prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej.

Uczelnia czeka jeszcze na pozytywną opinię Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie otwarcia bioanalityki chemicznej oraz politologii 2.0.

- Bioanalityka chemiczna skierowana jest przede wszystkim do absolwentów techników analitycznych. Zupełną nowością jest politologia 2.0. Nazwa wywodzi się od naszego nowoczesnego i praktycznego podejścia do kierunku. Przygotowaliśmy dwie specjalności: cybernetyka i administracja oraz management polityczny - dodała prof. Danuta Zawadzka.

Poinformowała, że na każdym kierunku uczelnia byłaby w stanie przyjąć do 20 osób.

red./ak/rz

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z prof. Danutą Zawadzką